Pióro

Zmodernizowanie Punktu Informacji Turystycznej w miejscowości Świekatowo.


 

      Operacja zatytułowana „Zmodernizowanie Punktu Informacji Turystycznej w miejscowości Świekatowo” polegała na zakupie wyposażenia do Punktu Informacji Turystycznej, mieszczącego się w GBP w Świekatowie. Zakupiono 3 komplety publikacji o Borach Tucholskich. Każdy komplet zawiera 96 tytułów. 2 z nich zostały przeznaczenie do wypożyczania,  1 dostępny będzie tylko na miejscu. Szczegółowy wykaz publikacji znajduje się w załaczniku poniżej. Zakupione pozycje nie są jednak wpisane na inwentarz biblioteczny, ponieważ ten księgozbiór traktuje się odrębnie – jako wyposażenia  Punktu Informacji Turystycznej. Będą mogli korzystać z niego zarówno turyści jak i mieszkańcy naszej gminy.

      Zmodernizowanie Punkt Informacji Turystycznej było mozliwe dzięki wsparciu finansowemu z Uni Europejskiej. Napisany wnisek złozyłyśmy w LGD Bory Tucholskie (w ramach Małych Projektów, działanie 413: Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013) i po jego pozytywnym rozpatrzeniu został zrealizowany.

    Zachęcamy mieszkańców Gminy oraz turystów do korzystania z  Punktu  w godzinach otwarcia Biblioteki. Serdecznie zapraszamy. U nas każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.