Pióro

Projekt zatytułowany "Od komputera wstańmy i się poruszajmy – zajęcia taneczno ruchowe promujące zdrowy tryb życia" polegał na przeprowadzeniu 22 godzin zajęć taneczno-ruchowych dla grupy 20-osobowej, prowadzonej przez wykwalifikowanego instruktora. 10 spotkań po 1,5 godz. odbyło się w sali korekcyjnej Gimnazjum im. Bohaterów Września 1939 r., które nieodpłatnie udostępniło nam to miejsce. Były też 2 spotkania po 2 godziny w plenerze (w miejscowości Jania Góra 5.06.2015 r. i w Zalesiu Królewskim 6.06.2015 r. podczas których mieszkańcy naszej gminy mogli się przyłączyć do wspólnej zabawy) oraz spotkanie na siłowni plenerowej w Świekatowie. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali koszulki identyfikujące grupę, na których widniało logo Działaj Lokalnie oraz nazwa projektu.

Z oficjalnym wystąpieniem grupa zaprezentowała się dwukrotnie.  Na Dożynkach Gminnych - 29 sierpnia 2015 r. oraz 12 września 2015 r., podczas VII Festiwalu Chleba w Janiej Górze gdzie oficjalnie zakończyliśmy projekt. Wszyscy z 20-osobowej grupy otrzymali zaświadczenia o uczestnictwie w projekcie oraz statuetki pamiątkowe. Dodatkowo – od 25 września 2015 r. można było w bibliotece odwiedzić wystawę - fotorelację z projektu autorstwa Weroniki Krupa.

Uczestnicy projektu to: Aneta Czartowska, Daria Jaszkowska, Martyna Kołdun, Maksymilian Kozłowski, Marcelina Krupa, Weronika Krupa, Marcelina Mikołajczyk, Joanna Pieczka, Milena Pipowska, Danuta Redzimska, Marta Redzimska, Oliwia Rezmer, Patrycja Sass, Paulina Sass, Weronika Smerlińska, Martyna Szneidrowska, Martyna Ściesińska, Weronika Świetlikowska, Aleksandra Warmbier i Monika Warmbier. Zajęcia prowadziła Pani Natalia Drzycimska z firmy "Bajkolandia. Gwarancja najlepszej zabawy".